SEHA liga: Bodovi pripali Metalurgu (FOTO, VIDEO)

sep 07 2017 /

Makedonski vicešampion Metalurg u drugom kolu došao je do prvog trijumfa u novoj sezoni regionalne rukometne lige, dok je naš Dinamo "upisao" prvi poraz.

Rukometaši Metalurga savladali su Dinamo u Pančevu sa 25:20 (16:9) u meču drugog kola SEHA lige.

Darko Arsić blistao je na golu Makedonaca sa 14 odbrana, a Anđelić i Pešefski su sa po pet golova bili najefikasniji u taboru Metalurga. Tokić je dao četiri gola, a Vanja Ilić, Silegov i Kuzmanovski su postigli po tri. Po jednom su se u listu strelaca “upisali“ Lapajne i Vekovski.

Među igračima Dinama najbolji strelac bio je Stojanović sa pet pogodaka, četiri je dao Bunjevčević, po tri puta pogađali su Jelić i Mirković, dok su po jedan gol dali Šaponjić, Banduka, Slavuljica, Barudžić i čuvar mreže Pančevaca, Dušan Petrović.

Golmani Dinama imali su osam odbrana, Petrović pet, a Radovanović tri.

Na konferenciji za novinare, nakon utakmice trener Metalurga Lino Červar izjavio je da mu je drago što Dinamo igra u SEHA ligi.

Ivan Petković, trener Dinama istakao je da njegovi igrači žele da igraju ovde dobre minute.

Miljan Bunjevčević igrač Dinama smatra da je SEHA liga dobra škola za naše rukometaše.

- Nismo mogli da damo gol u prvim minutima, ali mladi smo. Ovo je dobra škola za nas. Kad dođu i jače ekipe da znamo kako da im odgovorimo, kazao je Bunjevčević.

U sledećem kolu u SEHA ligi ekipa Dinama igraće protiv slovenačkog Gorenja u Velenju, 12. septembra.

Read 197 times Last modified on četvrtak, 07 septembar 2017 15:21