ATLETIKA: Tri pehara za atletičare Panonije na Novosadskom krosu

mar 14 2018 /
Tagged under

U kategoriji osnovnih škola u Novom Sadu na krosu nastupilo je više od 200 učenika osnovnih škola.

Hana Jaramaz iz Pančeva je osvojila 1. mesto i pehar na 400 m, dok su Ana Dragojević i Damjan Čikić osvojili zlato i pehare u trkama učenika 6. i 8. razreda na 800 m.

Tako su u veoma jakoj konkurenciji atletičari "Panonije" još jednom pokazali da dominiraju u ovoj atletskoj disciplini.

Sadašnji predsednik AK Panonija i bivši atletičar, Saša Stojilović, bio je promoter Novosadskog krosa – humanitarne trke “Trčim za dečji osmeh”, koja je organizovana po peti put, u Kameničkom parku.

Sredstva od startnine su namenjena deci bez roditeljskog staranja u Dečjem selu u Sremskoj Kamenici.

Starter glavne trke bio je promoter, Saša Stojilović, koji i danas drži rekord Vojvodine na 800 m star 32 godine.

Organizator ovog sportsko-humanitarnog događaja je atletičar Goran Vendlener u saradnji sa OAK Novi Sad i AK Vojvodina.

Sledeće takmičenje koje očekuje atletičare Panonije je "Kros Srema" 24. marta u Inđiji.