Italijan Stano osvojilo zlato u brzom hodanju na 35 kilometara na SP u Judžinu

masimo stano, atletika, judzin

Italijanski atletičar Masimo Stano osvojio je danas zlatnu medalju u brzom hodanju na 35 kilometara na Svetskom prvenstvu u Judžinu, u Oregonu.

Stano je pobedio rezultatom dva sata, 23 minuta i 14 sekundi, što je novi rekord svetskih šampionata.

On je pre godinu dana osvojio olimpijsko zlato u trci na 20 kilometara u Tokiju.

Srebrnu medalju osvojio je japanski takmičar Masatora Kavano rezultatom 2:23,15, što je novi azijski rekord.

Švedjanin Perseus Kalstrem osvojio je bronzu sa 2:23,44. To je njegova druga medalja u Judžinu, posle bronze u brzom hodanju na 20 kilometara.