snezana pantic, preminula snezana pantic, karate

Nekadašnja šampionka Srbije u karateu Snežana Pantić preminula je danas u 43. godini.

Uzrok smrti biće naknadno objavljen.

Kako prenosi Nova.rs, svojevremeno je bila najmlađa svetska karate šampionka.

Prvak sveta u apsolutnoj kategoriji postala je 2002. godine na Svetskom prvenstvu u Madridu, kada je imala 24 godine.

Evropsko prvenstvo osvojila je 2006. godine. U svojoj karijeri osvojila je više od 30 titula i preko 100 medalja.

Predstavljala je Jugoslaviju, Srbiju i Crnu Goru i samostalnu Srbiju, kojoj je donela tri medalje, svetsku bronzu, jedno evropsko zlato i evropsku bronzu.

Bila je supruga Đorđa Pantića, nekadašnjeg golmana koji je sada trener čuvara mreže u Al Fejhi u Saudijskoj Arabiji.