Arsenal pobedio Totenhem

arsenal, totenhem

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras na gostujućem terenu u derbiju severnog Londona Totenhem sa 2:0, u utakmici 20. kola Premijer lige i stekli osam bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca na tabeli.

Arsenal je poveo u 14. minutu autogolom golmana Totenhema Uga Lorisa, koji je napravio veliku grešku posle centaršuta Bukaja Sake. Pobedu Arsenalu obezbedio je Martin Odegard pogotkom u 36. minutu, na asistenciju Sake.

Arsenal sada ima 15 pobeda i 47 bodova, osam više od aktuelnog šampiona, drugoplasiranog Mančester sitija.

Totenhem je odigrao utakmicu više od Arsenala i sa 33 boda zauzima peto mesto na tabeli.

Ranije danas Čelsi je na svom terenu pobedio Kristal Palas sa 1:0, a Njukasl je takodje sa 1:0 na domaćem terenu pobedio Fulam.