Aston Vila pobedila Totenhem

aston vila, totenhem, fudbal

Fudbaleri Aston Vile pobedili su danas na gostujućem terenu u Londonu Totenhem sa 2:0, u utakmici 18. kola Premijer lige.

Aston Vila je povela u 50. minutu golom Emilijana Buendije. Golu je prethodila greška golmana Totenhema Uga Lorisa posle šuta Daglasa Luisa, do lopte je došao Oli Votkins, koji je asistirao za pogodak.

Pobedu je obezbedio Luis golom u 73. minutu, posle dobrog dodavanja Džona Mekgina.

Posle šeste prvenstvene pobede Aston Vila je 12. na tabeli sa 21 bodom.

Totenhem je u poslednje dve utakmice bez pobede, a posle petog poraza zauzima peto mesto na tabeli sa 30 bodova.