Benzema dvostruki strelac u pobedi Reala

real madrid, valjadolid, fudbal

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na gostujućem terenu Valjadolid sa 2:0, u utakmici 15. kola španskog prvenstva.

Dvostruki strelac bio je Karim Benzema, koji je prvi gol postigao u 83. minutu iz jedanaesterca, a drugi gol u 89. minutu na asistenciju Eduarda Kamavinge.

Domaći su od 82. minuta igrali sa desetoricom posle isključenja Serhija Leona zbog prigovora.

Real sada ima 12 pobeda u Primeri i prvi je na tabeli sa 38 bodova, bodom više ali i utakmicom više od drugoplasirane Barselone.

Valjadolid je pretrpeo osmi poraz i sa 17 bodova zauzima 15. mesto na tabeli.

Ranije danas Hetafe je pobedio Majorku sa 2:0, Kadiz i Almerija odigrali su nerešeno 1:1, a istim rezultatom završena je i utakmica Selte i Sevilje.