Dva autogola za pobedu Liverpula

premijer liga, liverpul

Fudbaleri Luverpula pobedili su na svom terenu Lester sa 2:1, u utakmici 18. kola Premijer lige.

Lester je poveo u četvrtom minutu golom koji je postigao Kirnan Dusberi-Hol kada se posle prodora kroz odbranu „crvenih“ našao pred golmanom domaćih posle dodavanja Patsona Dake.

Liverpul je izjednačio autogolom Vauta Fasa u 38. minutu. Loptu je pred gol poslao Trent Aleksander Arnold, lopta je išla u ruke golmana Denija Vorda, ali je Fas ipak intervenisao i poslao je u sopstvenu mrežu.

Fas je i sedam minuta kasnije postigao autogol. Darvin Nunjes je šutirao, prebacio istrčalog golmana nakon čega je lopta pogodila stativu, a Fas je u pokušaju da je izbije, ubacio u mrežu.

Posle četvrte uzastopne pobede u Premijer ligi, ukupno osme, Liverpul je šesti na tabeli sa 28 bodova.

Lester je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno 10. u ligi i zauzima 13. mesto na tabeli sa 17 bodova.