Fjorentina u polufinalu Kupa Italije, gol Jovića

fjorentina, kup italije, fudbal

Fudbaleri Fjorentine plasirali su se u polufinale Kupa Italije, pošto su na svom terenu pobedili Torino sa 2:1.

Fjorentina je povela u 65. minutu golom Luke Jovića, na asistenciju Alekse Terzića, a prednost je u 90. minutu udvostručio Žonatan Ikone. Konačan rezultat postavio je Jan Karamo pogotkom u trećem minutu nadoknade vremena.

Ekipa iz Firence će u polufinalu igrati protiv pobednika večerašnjeg duela Rome i Kremonezea.

U drugom polufinalu igraće branilac trofeja Inter, a protivnik će mu biti bolji iz meča Juventusa i Lacija.