Gol i crveni karton Mitrovića, Mančester junajted u polufinalu FA kupa

mancester, fulam, fudbal

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se večeras u polufinale FA kupa, pošto su na svom terenu pobedili Fulam sa 3:1.

Londonski klub je do vođstva došao u 50. minutu, nakon što se u strelce posle kornera upisao srpski fudbaler Aleksandar Mitrović.

U 72. minutu sudija Kris Kavana pokazuje na penal za Junajted, pošto je rukom u kaznenom prostoru Fulama igrao Vilijan, koji dobija crveni karton.

Crveni karton u istom minutu dobija i Mitrović, koji je odgurnuo sudiju.

Tri minuta kasnije precizan sa „bele tačke“ bio je Bruno Fernandeš, da bi do kraja Junajted došao do pobede preko Marsela Zabicera u 77. i drugim golom Fernandeša u šestom minutu nadoknade.

Mančester junajted će u polufinalu FA kupa igrati protiv Brajtona, dok se u drugom polufinalu sastaju Mančester siti i Šefild junajted.