Grupa B: Pobede Briža i Atletiko Madrida

atletiko, briz, liga sampiona

Fudbaleri Briža pobedili su večeras na svom terenu Bajer iz Leverkuzena sa 1:0, u utakmici prvog kola Grupe B u Ligi šampiona.

Jedini gol postignut je u 42. minutu, kada je posle kornera najbolji u skoku bio Abakar Sila.

Napadač Bajera Patrik Šik zatresao je mrežu u 73. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

U drugoj utakmici u toj grupi Atletiko je na svom terenu u Madridu pobedio Porto sa 2:1, a sva tri gola postignuta su u nadoknadi vremena.

Atletiko je poveo u drugom minutu nadoknade kada je strelac bio Mario Hermoso. Izjednačenje je doneo Mateus Uribe u petom minutu nadoknade iz jedanaesterca, a pobedu domaćima obezbedio je Antoan Grizman u 11. minutu nadoknade vremena.

Atletiko je prethodno postigao gol u 50. minutu kada je strelac bio Koke, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

U sledećem kolu, 13. septembra, Bajer će u Leverkuzenu igrati protiv Atletika, a Porto će dočekati Briž.