Inter slavio u Češkoj, Sporting u finišu do pobede protiv Totenhema

liga sampiona, fudbal, sporting, inter, totenhem

Fudbaleri Intera pobedili su danas u gostima Viktoriju Plzenj sa 2:0, u utakmici drugog kola Grupe C Lige šampiona.

Posle poraza od Bajerna iz Minhena u prvom kolu, Inter je stigao do prvog trijumfa u Ligi šampiona, dok je češki tim doživeo i drugi poraz.

Inter je poveo u 20. minutu pogotkom Edina Džeka. Hoakin Korea je poslao loptu u šesnaesterac, gde ju je dočekao Džeko i precizno je poslao u desni donji ugao gola Viktorije za vodjstvo svog tima.

Situacija za domaći tim postala je teža od 61. minuta kada je sudija, posle konsultacija sa VAR-om, dodelio crveni karton Pavelu Buhi.

Deset minuta kasnije rešeno je pitanje pobednika na ovoj utakmici kada je Džeko, posle gola, upisao i asistenciju, pošto je proigrao Denzela Damfrisa koji je pogodio za 2:0.

Fudbaleri Intera će u narednom kolu najjačeg evropskog takmičenja dočekati Barselonu, dok će Plzenj gostovati Bajernu.

U prvom meču drugog kola Grupe D, fudbaleri Sportinga su na svom terenu pobedili Totenhem sa 2:0.

Do samog finiša utakmice u Lisabonu nije bilo golova, a onda je prvo Paulinjo u 90. minutu posle kornera pogodio za 1:0, da bi tri minuta kasnije Artur Gomes stavio tačku na ovaj meč.

Ekipa Sportinga sada ima šest, dok je Totenhem ostao na tri osvojena boda.

Sporting će u narednom kolu gostovati Marseju, a Totenhem ide u goste Ajntrahtu.