Liverpul na gostovanju savladao Aston Vilu

aston vila, liverpul, premijer liga

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na gostovanju ekipu Aston Vile sa 3:1, u utakmici 17. kola Premijer lige.

Liverpul je već u petom minutu poveo, a u strelce se upisao Mohamed Salah. Posle odličnog dodavanja Trenta Aleksandera-Arnolda do lopte u kaznenom prostoru dolazi Endru Robertson, koji zatim asistira do Salaha.

Robertson je ostvario 54. asistenciju u Premijer ligi i sada ima najviše dodavanja od odbrambenih igrača u istoriji te lige.

Zbog ofsajda je u 20. minutu poništen gol igrača gostiju Žoela Matipa, a Liverpul do drugog gola dolazi 17 minuta kasnije.

Salah je u kaznenom prostoru odložio loptu do Virdžila van Dajka, da bi Holandjanin zatim bio precizan za 2:0.

Tim iz Birmingema je u 46. minutu mogao da smanji rezultat, ali je gol Olija Votkinsa poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Votkins je ipak bio strelac u 59. minutu, kada je glavom postigao gol posle centaršuta Daglasa Luisa.

Do kraja meča Liverpul je pobedu potvrdio golom mladog španskog fudbalera Stefana Bajčetića u 81. minutu.

Liverpul je na šestom mestu Premijer lige sa 25 bodova, dok je Aston Vila 12. sa sedam bodova manje.

U sledećem kolu Liverpul dočekuje Lester, a Aston Vila gostuje Totenhemu.