LŠ: PSŽ pobedio Juventus, Siti ubedljiv protiv Sevilje

liga sampiona, psz, juventus, siti, sevilja, fudbal

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su večeras na svom terenu ekipu Juventusa sa 2:1, u utakmici prvog kola Grupe H Lige šampiona.

PSŽ je u petom minutu iskoristio prvu šansu na meču i preko Kilijana Mbapea došao do vodjstva. Asistenciju ka francuskom napadaču je uputio Nejmar, a Mbape je volej udarcem savladao golmana torinskog kluba Matiju Perina.

Novi gol za domaći klub Mbape postiže u 22. minutu, nakon akcije u kaznenom prostoru sa Ašrafom Hakimijem.

Drugo poluvreme donelo je bolju igru gostiju, koji su rezultat smanjili u 53. minutu golom Vestona Mekenija. Američki fudbaler je iskoristio centaršut srpskog igrača Filipa Kostića i glavom se upisao u strelce.

Tri minuta kasnije priliku za izjednačenje propustio je srpski fudbaler Dušan Vlahović. Njegov udarac glavom je odbranio golman PSŽ-a Djanluidji Donaruma.

Napadale su obe ekipe do kraja meča, ali promene rezultata nije bilo.

Vlahović i Kostić odigrali su ceo meč za torinski klub.

U sledećem kolu PSŽ gostuje Makabiju u Haifi, a Juventus dočekuje Benfiku.

Benfika je u Lisabonu u okviru ove grupe pobedila Makabi iz Haife sa 2:0.

Portugalski tim je poveo golom Rafe Silve u 50. minutu, da bi četiri minuta kasnije preciznim udarcem iz daljine gol postigao i Alehandro Grimaldo.

Mančester siti je na gostovanju pobedio Sevilju sa 4:0, u meču prvog kola Grupe G.

Erling Haland je prvi gol za engleski tim postigao u 20. minutu posle asistencije Kevina de Brujnea.

Rezultat je uvećao Fil Foden u 58. minutu, dok je Haland u 67. minutu iskoristio odbijenu loptu nakon Fodenovog šuta i postigao novi pogodak.

Konačan ishod postavio je Ruben Dijaš u drugom minutu nadoknade.

Ranije danas u Grupi G Borusija Dortmund je na svom terenu pobedila Kopenhagen sa 3:0.

Siti u sledećem kolu dočekuje Borusiju Dortmund, a Kopenhagen na domaćem terenu igra protiv Sevilje.