Pobeda Rome, poraz Lacija u Seriji A

fudbal, roma, lacio, serija a

Fudbaleri Rome pobedili su večeras na svom terenu Bolonju sa 1:0, u utakmici 16. kola Serije A, prvom posle pauze zbog Svetskog prvenstva.

Jedini gol postigao je Lorenco Pelegrini u šestom minutu iz jedanaesterca.

Roma je prekinula niz od tri utakmice bez pobede, a posle ligaške devete pobede zauzima šesto mesto na tabeli sa 30 bodova.

Bolonja je pretrpela sedmi poraz i 11. je na tabeli sa 19 bodova.

Fudbaleri Lečea pobedili su na svom terenu Lacio sa 2:1.

Lacio je poveo u 14. minutu golom koji je postigao Ćiro Imobile, a izjednačio je Gabrijel Strefeca u 57. minutu. Pobedu domaćima doneo je Lorenco Kolombo pogotkom u 71. minutu.

Leče je posle treće uzastopne pobede, ukupno četvrte u ligi, 12. na tabeli sa 18 bodova.

Lacio je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno četvrti i sa 30 bodova zauzima peto mesto na tabeli.