Remi Mančester sitija i Evertona, Fulam bolji od Sautemptona

udbal, mancester, everton, fulam, sautempton

Fudbaleri Mančester sitija i Evertona odigrali su večeras u Mančesteru nerešeno 1:1, u meču 18. kola engleske Premijer lige.

Poveo je Siti golom Erlinga Halanda u 24. minutu, da bi izjednačenje Evertonu doneo Demaraj Grej golom u 64. minutu.

Siti je drugi na tabeli sa 36 bodova, četiri manje i utakmicom više od prvoplasiranog Arsenala. Everton je na 16. poziciji sa 15 poena.

U narednom kolu, Siti će gostovati Čelsiju, dok će Everton dočekati Brajton.

U istom terminu, Fulam je na svom terenu pobedio Sautempton sa 2:1.

Strelci za Fulam bili su Džejms Vord-Prouz autogol u 32, Žoao Palinja u 88. minutu.

Pogodak za Sautempton postigao je Vord-Prouz u 56. minutu.

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović je u šestom minutu sudijske nadoknade vremena imao veliku priliku da postigne gol, ali nije uspeo da realizuje penal.

Fulam je zabeležio sedmu pobedu u prvenstvu i sa 25 poena se nalazi na sedmom mestu. Sautempton je na poslednjoj, 20. poziciji sa 12 bodova.

U sledećem kolu, Fulam će gostovati Lesteru, dok će Sautempton dočekati Notingem Forest.

Pobedu u gostima zabeležio je Kristal Palas, savladavši Bornmuta sa 2:0, golovima Džordana Ajua u 19. i Ebereči Ezea u 36. minutu.

Kristal Palas je sa 22 bodova na 11. mestu na tabeli, dok je Bornmut na 15. poziciji sa 16 poena.

Njukasl i Lids su u Njukaslu odigrali nerešeno 0:0.

Njukasl je treći sa 34 boda, a Lids je na 14. mestu sa 16 poena.