Remi Partizana sa Univerzitateom, Zvezda bolja od Lehije

partizan, univerzitate

Fudbaleri Partizana igrali su nerešeno sa Univerzitateom iz Krajove 1:1, u prvoj pripremnoj utakmici u Beleku. Jedini gol za crno-bele postigao je Andrija Pavlović u 12. minutu sa bele tačke, izjednačenje rumunskoj ekipi doneo Andrej Ivan takođe sa 11 metara.

Partizan je remijem počeo pripreme za prolećni deo sezone u Superligi - ekipa Gordana Petrića igrala je u Beleku nerešeno sa Univerzitateom iz Krajove 1:1.

Crno-beli su do gola i prednosti došli već u 12. minutu, kada je Andrija Pavlović bio siguran izvođač najstrože kazne.

U prvom delu bilo je još nekoliko prilika. Menig je loše šutirao iz izgledne situacije, dok je Saničanin promašio loptu posle kornera sa leve strane.

Na drugoj strani najbolju šansu propustio je kapiten Ivan, koji je izašao sam ispred Lukača, ali šutirao pored gola crno-belih.

Partizan je utakmicu počeo u sastavu: Lukač, Živković, Marković, Saničanin, Urošević, Fejsa, Andrade, Jevremović, Menig, Baždar i Pavlović.

U nastavku je Petrić izvršio deset izmena, samo je Lukač ostao na golu.

Rikardo Gomeš je već na startu drugog dela imao veliku priliku, ali je šutirao pored gola Univerzitatee.

Rumunski tim je do izjednačenja došao u 75. minutu, kada je dosuđen penal posle intervencije pomoćnog sudije.

Kapiten gostiju Andrej Ivan bio je prezican i tako postavio konačan rezultat.

Fudbaleri Zvezde pobedili Lehiju u prvom pripremnom meču u Turskoj

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Lehiju iz Gdanjska 3:1 (1:1) u prvom meču na pripemama u Turskoj.

Strelci za crveno-bele bili su Osman Bukari u 14, Rafael Pjetržak u 71. autogol i Kings Kangva u 79. minutu, dok je pogodak za Poljake postigao Jaroslav Kubicki u 39. minutu.

Zvezda naredni meč igra protiv Nefčija 19. januara.