Totenhem, Sautempton i Lester u četvrtom kolu FA kupa

totenhem, sautempton, lester

Fudbaleri Totenhema plasirali su se danas u četvrto kolo FA kupa, pošto su na svom terenu u Londonu pobedili trećeligaša Portsmut sa 1:0.

Jedini gol postigao je Hari Kejn u 50. minutu, posle asistencije Rajana Sesenjona.

U duelu dva premijerligaša, Sautempton je u trećem kolu na gostujućem terenu pobedio Kristal Palas sa 2:1.

Kristal Palas je poveo golom koji je Odson Eduar postigao u 14. minutu, a izjednačio je Džejms Vord-Prauz u 37. Plasman u četvrto kolo Sautemptonu je obezbedio Adam Armstrong pogotkom u 68. minutu.

Fudbaleri Lestera plasirali su se u četvrto kolo pobedom na domaćem terenu protiv četvrtoligaša Džilingema sa 1:0.

Jedini gol postigao je Keleči Iheanačo u 56. minutu posle dodavanja Džejmija Vardija.

Preston je na svom terenu pobedio Hadersfild sa 3:1 i plasirao se u četvrto kolo, a Reding je kao domaćin bio bolji od Votforda sa 2:0.

Utakmica Forest Grina i Birmingema je odložena zbog poplavljenog terena trećeligaškog kluba.

Tokom dana se igraju 22 utakmice trećeg kola FA kupa, a u toj fazi takmičenju se priključuju klubovi iz najjače dve engleske lige.

Branilac trofeja Liverpul večeras dočekuje Vulverhempton.