Ubedljive pobede Ajaksa i Sportinga u Ligi šampiona

ajaks, sportig, liga sampiona

Fudbaleri Ajaksa pobedili su večeras na svom terenu u Amsterdamu Rendžers sa 4:0, u prvoj utakmici Grupe A u Ligi šampiona.

Holandski tim poveo je u 17. minutu golom Edsona Alvaresa, a prednost je udvostručio Stiven Bergejs u 32. Minut kasnije treći gol postigao je Mohamed Kudus, a konačan rezultat postavio je Stiven Bergvejn pogotkom u 80. minutu.

Škotski tim postigao je gol u 71. minutu kada je strelac bio Borna Barišić, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

U drugoj utakmici u Grupi A večeras igraju Napoli i Liverpul.

U drugom kolu, 13. septembra, Ajaks će igrati na Enfildu, a Rendžers će dočekati Napoli.

Fudbaleri Sportinga pobedili su večeras u Ajntrahtu domaći Frankfrut sa 3:0, u prvoj utakmici Grupe D.

Ekipa iz Lisabona povela je pogotkom Markusa Edvardsa u 65. minutu, a taj engleski igrač je dva minuta kasnije asistirao kod gola koji je postigao Trinkao. Treći gol na meču postigao je Nuno Santoš u 82. minutu.

U drugoj utakmici u Grupi D večeras igraju još Totenhem i Olimpik Marsej.

U drugom kolu, 13. septembra, Sporting će dočekati Totenhem, a Ajntraht će u Francuskoj igrati protiv Olimpika.