Arunovićeva i Mikec osvojili zlato u miks dublu

arunović, mikec, streljaštvo

Srpski reprezentativci u streljaštvu Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su danas zlatnu medalju u miks dublu na Svetskom kupu u južnokorejskom Čangvonu u disciplini vazdušni pištolj.

U bici za zlato srpski par bio je bolji od Grka, brata i sestre, Dionisiosa i Ane Korakakis, rezultatom 17:13.

Arunovićeva i Mikec su juče u disciplini vazdušni pištolj osvojili zlatne medalje i u pojedinačnoj konkurenciji.

Zorana i Damir su na svim velikim takmičenjima u 2022. na kojima su učestvovali u miks paru stigli do odličja.

Zlatne medalje su osvojili na Svetskom kupu u Kairu, Gran priju u Granadi, Mediteranskim igrama u Oranu i Svetskom kupu u Čangvonu, a osvojili su i dve bronze (Evropsko prvenstvo u Hamaru i Svetski kup u Bakuu).