Cenhojzern pobedio u slalomu, Broten osvojio mali kristalni globus

ramon cenhojzern, skijanje

Švajcarski skijaš Ramon Cenhojzern pobedio je danas u slalomu, trci Svetskog kupa voženoj u Soldeu u Andori, poslednjoj u sezoni.

Cenhojzern je pobedio rezultatom 1:54,87 minuta.

Drugo mesto zauzeo je Norvežanin Lukas Broten sa 0,06 sekundi zaostatka, što mu je bilo dovoljno da osvoji mali kristalni globus u slalomu. To je njegov prvi kristalni globus u karijeri, do koga je došao sa dve pobede i šest plasmana na podijum u disciplini ove zime.

Njegov sunarodnik Henrik Kristofersen danas je zauzeo treće mesto sa 0,63 sekunde zaostatka za pobednikom.

Osvajač velikog kristalnog globusa Švajcarac Mark Odermat trku je posmatrao kao navijač jer se ne takmiči u slalomu.

On je titulu osvojio sa ukupno 2.042 boda, ispred Norvežanina Aleksandera Omota Kildea koji ima 1.340 i Kristofersena koji ima 1.154 boda. Broten je četvrti sa 954 boda.

Broten je titulu u slalomu osvojio sa ukupno 546 bodova, ispred Kristofersena koji je sakupio 494 i Cenhojzerna sa 467 bodova.