Ledecka pobedila u spustu u Kran-Montani

ester ladecka, skijanje, kran montana

Češka skijašica Ester Ledecka pobedila je danas u spustu, trci Svetskog kupa voženoj u švajcarskoj Kran-Montani.

Ledecka je pobedila rezultatom 1:30,17 minuta, u prvoj trci voženoj po završetku Zimskih olimpijskih igara u Pekingu.

To je njena treća pobeda u karijeri, a druga u spustu, kojom je na neki način popravila utisak posle takmičenja u Pekingu, gde je spust završila na 27. mestu.

Drugo mesto danas je zauzela Norvežanka Ragnhild Movinkel sa 0,21 sekundom zaostatka, što je njen osmi plasman na pobednički podijum, a prvi u spustu.

Austrijanka Kornelija Hiter zauzela je treće mesto sa 0,42 sekunde zaostatka za pobednicom.

Italijanka Sofija Gođa zauzela je 12. mesto sa 1,47 sekundi zaostatka, ali je i dalje prva u poretku spusta sa 422 boda, 65 više od Švajcarkinje Korin Zuter, olimpijske šampionke u spustu, koja je danas bila 10.

Vodeća u Svetskom kupu Amerikanka Mikaela Šifrin nije se danas takmičila kako bi se pripremila za naredne trke. Ona je prva sa 15 bodova više od Petre Vlhove iz Slovačke, koja je danas zauzela 29. mesto.