Vlhova osvojila olimpijsko zlato u slalomu

petra vihlova, slalom, zoi peking

Slovačka skijašica Petra Vlhova osvojila je danas zlatnu medalju u slalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Vlhova je do prve zlatne medalje za Slovačku u alpskom skijanju došla rezultatom 1:44,98 minuta.

Vlhova, koja je osvojila titulu u Svetskom kupu u slalomu, je posle današnje prve vožnje bila osma, ali je uspela da nadoknadi zaostatak za Nemicom Lenom Dur i osvoji prvo olimpijsko zlato u karijeri. Dur je zauzela četvrto mesto na kraju.

Srebrnu medalju osvojila je Austrijanka Katarina Linsberger sa 0,08 sekundi zaostatka, a bronzu Švajcarkinja Vendi Holdener sa 0,12 sekundi zaostatka.

Amerikanka Mikaela Šifrin nije završila trku. To je drugi neuspeh za Šifrin u Pekingu, pošto pre dva dana nije završila ni veleslalom.

„Nikada nisam bila u ovakvoj poziciji i ne znam kako to da podnesem. Najviše sam se koncentrisala na veleslalom i slalom. Veliki rad koji sam uložila bio je uzaludan“, rekla je Šifrin kroz suze.

Trku nije završila ni Italijanka Federika Brinjone.