Zdelaru i srpskom četvercu izmakle bronzane medalje na EP

zdelar, bojan

Srpski kajakaš Bojan Zdelar osvojio je četvrto mesto u finalu trke na 500 metara na Evropskom prvenstvu, koje se održava u Minhenu.

Zdelar je ostvario vreme od 1:39.489 minuta. Zlatna medalja pripala je Nemcu Jakobu Šopfu (1:38.012), dok je srebro osvojio Mađar Adam Varga (1:38.237). Treći je bio Portugalac Fernando Pimenta (1:38.803).

Srpski četverac u sastavu Milenko Zorić, Mihailo Subotić, Marko Subotić i Branko Lagundžić osvojio je četvrto mesto u finalu trke na 1.000 metara. Srpski kajakaši su ostvarili vreme 2:55.811 minuta, a bronzana medalja im je izmakla za sedam stotinki.

Zlato je osvojio četverac Nemačke (2:53.174), dok su Španci bili drugi (2:53.627). Bronzanu medalju osvojili su Mađari (2:55.748).