Partizan siguran u Skoplju protiv MZT-a

kk partizan, mzt, aba liga

Košarkaši Partizana pobedili su danas u Skoplju ekipu MZT-a sa 92:74 (25:9, 23:23, 21:20, 23:22), u utakmici drugog kola ABA lige.

Crno-bele su do druge pobede na startu nove sezone u regionalnom takmičenju vodili su Dante Egzum i Džejms Naneli sa po 17 poena, Jam Madar je dodao 12, dok su po osam postigli Danilo Andjušić i Matijas Lesor.

U redovima MZT, koji je doživeo i drugi poraz, istakli su se Strahinja Mićović sa 18 i Majkl Kafi sa 17 poena, Evan Maksvel je ubacio 13, a Vojdan Stojanovski 11 poena.

Partizan je odlično počeo utakmicu i poveo sa 9:0, da bi prvu deonicu završio sa plus 16 poena na svom kontu (25:9).

Izabranici Željka Obradovića su i u nastavku meča kontrolisali igru i rezultat i nisu dozvolili domaćem timu da se vrati u utakmicu. Jedino što je uspeo makedonski tim je da na početku drugog poluvremena pridje na deset poena zaostatka.

Košarkaši Partizana će u narednom kolu ABA lige dočekati Studentski centar, dok će MZT gostovati Budućnosti.