Partizan ubedljiv protiv Monaka za nastavak pobedničkog niza

partizan, kosarka

Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu ekipu Monaka sa 100:80 (26:17, 22:30, 21:21, 31:12), u utakmici 17. kola Evrolige.

Partizan su do četvrte uzastopne pobede u Evroligi vodili Matijas Lesor sa 21 poenom i osam skokova i Kevin Panter sa 19 poena i četiri asistencije. Jam Madar je postigao 15, Danilo Andjušić 12, a Zek Ledej 10 poena.

Kod Monaka bolji od ostalih bio je Eli Okobo sa 17 poena i devet asistencija.

Partizan je na 11. poziciji sa skorom od osam pobeda i devet poraza. Monako je na trećem mestu sa 11 pobeda i šest poraza.

Monako je sa pet vezanih poena Džejmsa počeo meč, a Partizan je ubrzo odgovorio i izjednačio na 5:5. Tim iz Kneževine je zatim otišao na plus četiri (5:9), da bi Partizan trojkama Papapetrua i Nanelija, kao i košem Madara „krunisao“ seriju 15:0.

Posle poena Lesora crno-beli su poveli sa 13 poena razlike (24:11), a do kraja prve deonice Monako je uspeo da smanji rezultat i na pauzu se otišlo sa 26:17 za domaći tim.

Gosti su bolje otvorili drugu četvrtinu i posle trojke Okoba prilaze na četiri poena razlike (26:22). Željko Obradović je uzeo tajm-aut, a u nastavku se igralo koš za koš sve dok Jakuba Uatara nije vezao pet poena za vođstvo Monaka 32:33.

Partizan je nakratko vratio prednost na svoju stranu poenima Pantera i Lesora, da bi gosti preko Dijaloa i Motiejunasa poveli sa plus tri (40:43).

Domaći tim je zatim posle zakucavanja Lesora poveo sa 46:43, a isti igrač bio je precizan i sa slobodnih bacanja za pet poena razlike (48:43). Završnica prvog poluvremena pripala je Monaku koji je prišao na samo jedan poen razlike – 48:47.

Tokom cele treće četvrtine ekipe su se smenjivale u vođstvu. Bolje je počeo Monako i poveo sa 48:51, a zatim Partizan uzvraća i dolazi do prednosti trojkama Pantera i Danila Anđušića.

Posle novih preokreta na obe strane treća deonica je završena sa 69:68 za crno-bele.

Ledej je košem uz faul počeo poslednju četvrtinu, a potom sledi i trojka Anđušića za sedam poena razlike (75:68). Nije se tu zaustavila domaća ekipa koja sa četiri vezana poena Lesora dolazi do 11 poena razlike (79:68).

Crno-beli su utakmicu prelomili pet i po minuta pre kraja, nakon što je novu trojku postigao Anđušić za 85:73.

Partizan je manje od tri minuta do kraja trojkom Papapetrua povećao na 90:75 i zatim bez većih problema sačuvao prednost.

U narednom kolu Partizan gostuje Makabiju, a Monako dočekuje Olimpijakos.