Zvezda ubedljiva protiv MZT-a u Skoplju

kosarka, crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na gostovanju ekipu MZT-a iz Skoplja sa 80:57 (17:15, 19:18, 27:8, 17:16), u utakmici 14. kola ABA lige.

Najefikasniji u beogradskom timu bio je Fakundo Kampaco sa 23 poena, uz devet asistencija i sedam skokova, Filip Petrušev je postigao 13 poena, uz pet uhvaćenih lopti, a Luka Mitrović je upisao devet poena i šest skokova.

Dastin Ver je za MZT postigao 16 poena, uz pet asistencija, dok je Vojdan Stojanovski zabeležio 13 poena.

Zvezda je trenutno na prvom mestu ABA lige sa 12 pobeda i jednim porazom, dok je MZT na poslednjem 14. mestu sa skorom 2/12.

Prva četvrtina završena je rezultatom 17:15 za Zvezdu, a MZT je uspeo da ostane u igri i u drugoj deonici koja je završena vođstvom gostiju 36:33.

Pitanje pobednika Zvezda je rešila u trećoj četvrtini koju dobija rezultatom 27:8.

Zvezda u narednom kolu gostuje ekipi Budućnosti, a MZT gostuje Partizanu.