Rukometaši Srbije nadigrali Sloveniju u Celju, veliki korak ka Svetskom prvenstvu

rukomet, reprezentacija srbije, srbija slovenija

U prvoj utakmici baraža za plasman na prvenstvo sveta, muška rukometna reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Celju Sloveniju sa 34:21 (20:16).

Time je stekla veliku prednost pred revanš, koji je na programu u subotu u Kragujevcu.

Do polovine prvog poluvremena igralo se praktično gol za gol, a onda su rukometaši Srbije napravili seriju od 6:1, poveli sa 20:15 i tu prednost do kraja nisu ispuštali.

Da im u poslednjih nekoliko minuta nije pala koncentracija u odbrani mogli su ostvare i ubedljviju pobedu, ali i ovim rezultatom sigurno su svi u našem timu zadovoljni, jer Slovenija ima izuzetno jak tim.

Srbiju je do trijumfa predvodio Petar Đorđić, koji je postigao osam golova, Lazar Kukić dao je šest, a Mijajlo Marsenić četiri pogotka.

U reprezentaciji Slovenije najefikasniji je bio Dejan Bombač sa osam golova, a po sedam su dali Blaž Janc i Borut Mačkovšek.