Pančevke s reprezentacijom osvojile bronzu u Pečuju

Srpska badminton reprezentacija uzrasta do 13 godina u sastavu Sergej Lukić, Mihajlo Tomić, Aleksandar Jovičić, Sara Lončar i naše dve Pančevke: Sanja Perić i Anđela Vitman osvojila je bronzanu medalju na međunarodnom turniru Nation to Nation koji je od 8. do 10. januara održan u mađarskom Pečuju.

Na ovom turniru učestvovalo je 10 ekipa iz devet evropskih država.

U meču za bronzu Srbija je ubedljivo savladala Slovačku s 6:3, kojoj je prethodno uzela meru i u B grupi savladavši je sa 7:2.
Pored ove pobede u prvoj rundi takmičenja naša reprezentacija je “upisala” uspehe i u duelima sa Ukrajinom (6:3), Rumunijom 1 (8:1) i Hrvatskom (6:3). Tako je sa maksimalnim učinkom zauzela prvo mesto u grupi i plasirala se u polufinale.

U meču za finale, posle velike borbe u svih devet okršaja, Srbija je izgubila od domaćina Mađarske s 5:4, koja je kasnije osvojila zlato pobedivši Češku.

Vlada Republike Srbije – Ministarstvo omladine i sporta obezbeđivanjem neophodnih finansijskih sredstava u značajnoj meri je doprinelo učešću srpskog tima na turniru u Pečuju.