Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website PANČEVO: Abraševići radno iako je vreme odmora, u toku je upis novih članova - | K-013 Portal
kud abrasevic pancevo, turneja u bugarskoj

PANČEVO: Abraševići radno iako je vreme odmora, u toku je upis novih članovaPosle dugo vremena, Grad Pančevo uvrstilo je KUD "Abrašević"  u svoj program na nekoj gradskoj manifestaciji. Tim povodom, Kulturno umetničko društvo Abrašević Pančevo, sinoć je održalo svoj mini koncert ispred Narodnog Muzeja u okviru manifestacije "Kulturno leto".

Ali pre nego što napišemo koju rečenicu o tome, treba istaći da se Abrašević nedavno vratilo sa svoje turneje u Bugarskoj.

Pozvali smo predsednicu Abraševića Lelu Stojnov, da sa čitaocima K-013 portala podeli utiske i evo šta je rekla: 

„Što se tiče turneje,ona je odlično protekla. Ovog puta na turneju smo poveli naslednike prvog ansambla, kako bi ih polako uveli u ono što ih u budućnosti očekuje na međunarodnim predstavljanjima. Naša deca su bila najmlađi učesnici ali su izneli obaveze kao da su uveliko iskusni na ovakvim festivalima.

kud abrasevic pancevo, turneja u bugarskoj

Lagala bih ako bi rekla da nisu u nekim situacijama bili po malo zatečeni,  ali to i jeste bila poenta ovog putovanja, da na vreme saznaju kako izgleda jedan ozbiljniji festival za razliku od onoga što su do sada prolazili. Iako su imali vremena i za odmor, kada bi došlo vreme za obaveze, trudili su se da zaista iznesu sve što je potrebno.

kud abrasevic pancevo, turneja u bugarskoj

Od oblačenja nošnje u vrelim danima, u kojoj bukvalno prokuvate i šetnje u njoj radi prezentacije, do samog nastupa sve su ispoštovali kao odrasli. Prilazili su im ljudi da se slikaju sa njima, pa im je bilo neobično da toliko ljudi želi sa njima fotografije. Od svih učesnika koji su bili tamo, nekako im je najzanimljiviji bio ansambl iz Gruzije. Iznenađeni su bili njhovim igrama ali to i jeste negde ono što je cilj ovakvih turneja.

kud abrasevic pancevo, turneja u bugarskoj

Predstavljanje svoje kulture i tradicije ali i upoznavanje tuđe. Doneli smo jedan lep pehar i plaketu ali nekako nam je to najmanje važno. Mnogo je važnije ono što su deca ponela u sebi. Neko novo iskustvo, lepe uspomene, nova saznanja i želju za daljim radom i nizanjem upeha i uspomena. Ovo su situacije kada se oni između sebe zbližavaju i postaju prijatelji za ceo život. A šta je od toga važnije", kaže za K-013 Online Lela Stojnov.

kud abrasevic pancevo, turneja u bugarskoj

Abraševiću jeste mesto na gradskim manifestacijama jer je pre svega najstarije Kulturno umetničko društvo u Pančevu, koje je gradu donelo velika priznanja, ostavilo velika poznata imena zapisana u ovoj vrsti umetnosti ali je i činjenica da su svojim radom pokazali koliko se toga može i pod teškim okolnostima.

"Što se tiče učešća na Manifestaciji Kulturno leto, nama je drago da smo zahvaljujući većnici Mariji Jević i mi dobili svoje mesto pod suncem u Pančevu. Bilo je mnogo lepo sinoć, nekako je taj naš Muzej zaista posebno mesto u gradu i kada gledate i fotografije od sinoć, vidite jednu zaista pravu sliku naše kulture.

kud abrasevic pancevo, turneja u bugarskoj

Ono što je mali problem samo je činjenica da obzirom da nismo u punom sastavu, zbog godišnjih odmora, nismo izveli baš sve što smo želeli ali po reakcijama publike, rekla bih da im je bilo lepo i da smo uspeli da ulepšamo jedno letnje kulturno veče. Ono poslednje zajedničko kolo sa sugrađanima i onaj glasni uzvik svih prisutinih na kraju kola, govori koliko našem narodu prijaju ovakva dešavanja i koliko nam treba druženja u lepim okolnostima.

kud abrasevic pancevo, turneja u bugarskoj

Lepo je što se okupe sugrađani malo u nekim lepšim okolnostima, ali je i odlična vrsta prezentacije onog što ima naš gradi i lepo predstavljanje mladima koji se nisu odlučili čime bi se bavili u slobodno vreme. Zato smo na kraju koncerta, pozvali roditelje onih mališana koji su sve vreme okolo cupkali, dok su naša deca igrala, da nam se od prvog septembra pridruže da zajedno čuvamo našu tradiciju, da putujemo, da se družimo , sklapamo nova prijateljstva i da na kraju krajeva nadjačamo one rijaliti trendove konkretnim radom, a ne pobunama i pričama o tome šta nije dobro za naše mlade. Mi i naši članovi znamo šta je dobro, pa izvolite, postanite deo nas", zaključila je Stojnov.

kud abrasevic pancevo, turneja u bugarskoj

Upis je nezvanično počeo, ali zvanično kreće od prvog septembra. Do tada, sve informacije možete dobiti na broj telefona 060 3051937.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter  i Youtube nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.