Streljaštvo: Dejan Pešić osvojio srebrnu medalju i plasirao se za oba finala

Senior Dejan Pešić, nastupio je za Streljačku družinu “Pančevo 1813” na trećem, poslednjem kolu, KUP-a u sportskom streljaštvu Srbije iz malokalibarskog sportskog oružja po “A” programu, održanom za vikend u Novom Sadu.

Pešić je osvojio srebrnu medalju malokalibarskom puškom u ležećem stavu (60 hitaca).

U osnovnom meču je bio drugi sa 617,4 krugova, a zadržao je drugo mesto i nakon finalnog meča.

U disciplini trostav sa 3x40 hitaca (stojeći, ležeći i klečeći stav) je bio takođe drugi u osnovnom meču sa 1.156 krugova, ali je u finalnom meču, osvojio četvrto mesto, u konkurenciji od 8 najboljih seniora.

Ovim rezultatima Dejan Pešić je potvrdio plasmane za učešće u oba finalna meča, KUP SS Srbije, koje će biti održano narednog vikenda, takođe u Novom Sadu.