Pančevac Stefan Mihajlov u Boltovom stilu na Prvenstvu Srbije

Stefan Mihajlov, atletika, sport

Atletska sezona, nakon višenedeljne pauze, nastavila se Prvenstvom Srbije za juniore/ke koje se održalo u Kruševcu.

Prvog dana takmičenja atletičari Crvene zvezde postigli su odlične rezultate u srpinterskim disciplinama.

Dva zlata osvojio je Stefan Mihajlov, trijumfom na 100 metara rezultatom 10.98 i u štafeti 4×100 metara, koju je istrčao sa Urošem Dubajićem, Stefanom Kaljušem i Bogdanom Vidojkovićem u vremenu 43.33 sekunde.

Sjajnu trku na 400 metara istrčala je Tijana Japundžić u vremenu 56.71 sekundi.

U konkurenciji juniora na 400 metara dve medalje za Zvezdu. Zlatnu medalju osvojio je Stefan Kaljuš u vremenu 50.08, dok je Luka Olujić bio trećeplasirani sa 50.66 sekundi.

Stanić Zorica je daljinom od 38.19 druga bacačica diska u Srbiji.

Srebrnu medalju u disciplini 110 metara prepone osvojio je sa 14.62 sekundi Bogdan Vidojković.

Drugi dan Prvenstva Srbije za juniore/ke

Imenjaci Stefan Mihajlov i Kaljuš uspešne rezultate nastavili su i u drugom danu takmičenja.

Mihajlov je treću zalatnu medalju osvojio na 200 metara rezultaom 22.34, čime je obeležio takmičenje kao legentarni sprinter Jusein Bolt.

Stefan Kaljuš osvojio bronzu sa 22.86, dok je Vodojković Bogdan bio četvrti u finalu sa 22.95 sekundi.

Stanić Zorica bila je pobednica discipline bacanje kugle sa 13.34 metara.

Delić Jovani visina od 174 centimetra bila je dovoljna da se u sjajnoj konkurenciji izbori za bronzanu medalju.

Mićić Jovana je uspela da se oporavi od povreda koje su je mučile tokom početka sezone i daljinom od 5.78 osvoji bronzanu medalju u skoku udalj.

Drugu bronzanu medalju na Prvenstvu Srbije osvojio je Luka Olujić na 800 metara sa 1:59.32.

Štafeta juniorki na 4×400 metara bila je druga u vremenu 4:04.84 u sastavu Golubović Milica, Japundžić Tijana, Kilibarda Ana i Kondić Anđela.

Juniori su takođe bili drugi u štafeti sa 3:32.89 u sastavu Sandić Mateja, Dubajić Uroš, Nedimović Vukašin i Olujić Luka.

Narednog vikenda okečuje nas Prvenstvo Srbije za seniore/ke koje će se održati u Novom Pazaru.