PANČEVAČKI karatisti učestvovali na Balkanskom prvenstvu za decu do 14 godina u Baru

pancevo, karate, karate klub mladost, balkansko prvenstvo, bar

Balkanska karate federacija je u baru u Crnoj Gori organizovala 27. Balkansko prvenstvo za decu do 14 godina starosti.

Nastupili su najbolji takmičari iz 11 država sa Balkana, njih 1426 takmičili su se u katama i borbama pojedinačno i katama ekipno, a po uzrasnim i težinskim kategorijama.

Najuspešnija je bila Turska ispred Crne Gore, dok je Srbija zauzela 5 mesto u generalnom plasmanu.

Srbija je imala 222 svoja predstavnika, a među njima su bila i dva takmičara iz karate kluba Mladost.

Vujinović Filip, prošlogodišnji osvajač medalje na Balkanskom prvenstvu, ove godine je osvojio sedmo mesto.Imao je dobra tri meča protiv takmičara iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Hrvatske.  U prvom kolu je radio protiv finaliste, koji mu je omogućio ulazak u repasaž, ali je jedan meč pre borbe za medalju izgubio od takmičara iz Hrvatske.

Kostić Nina je u prvom kolu izgubila od takmičarke iz Bosne i Hercegovine.

Bilo je ovo značajno i dragoceno iskustvo za njih. Radili su veoma dobro, ali tu su bili najbolji karatisti Balkana i uz dobar rad nadamo se da će oni izrasti u veoma dobre sportiste.

Sa takmičarima je na prvenstvu bio i trener Makitan Tihomir.