Uspeh na Svetskom prvenstvu u tekvondou: Zlato i srebro za Srbiju

tekvondo, srbija

Srpski reprezentativac u tekvondou Mahdi Hodabahši osvojio je zlatnu medalju u muškoj kategoriji do 87 kilograma.

U ženskoj konkurenciji Aleksandra Perišić je osvojila srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu koje se održava u Gvadalahari, javlja RTS

Ovim odličjima kompletirana je kolekcija od deset medalja sa Svetskih prvenstava u tekvondou.

Reprezentacija Srbije sada ima tri zlatne, jednu srebrnu i šest bronzanih odličja sa svetskih prvenstava.

Do svoje druge titule šampiona sveta u karijeri Mahdi Hodabahši, 31-godišnji reprezentativac Srbije u tekvondou, došao je pobedom nad Kinezom Mingkuan Mengom.

Svih pet mečeva do zlatnog odličja Hodabahši je ubedljivo dobio sa 2:0 i doneo drugi veliki trofej Srbiji posle evropskog srebra osvojenog prošle godine u Sofiji.

Jedna od najtalentovanijih srpskih tekvondoistkinja, 20-godišnja Aleksandra Perišić osvojila je srebrnu medalju u ženskoj konkurenciji savladavši u polufimalu Brazilku Milenu Titoneli, ali je u finalu poraćena od domaće talmičarke Lesli
Soltero koja je osvojila svoje prvo zlatno odličje.

Reprezentativka Srbije, Nađa Savković eliminisana je u osmini finala od Britanke Alije Pauel koja je osvojila bronzanu medalju.