Arsenal pobedio Vest Hem i vratio se na četvrto mesto

arsenal, vesthem, premijer liga, fudbal

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas u londonskom derbiju na gostujućem terenu Vest Hem sa 2:1, u utakmici 34. kola Premijer lige.

Arsenal je poveo u 38. minutu golom Robina Holdinga, a izjednačio je Džerod Boven u 45. minutu. Pobedu Arsenalu doneo je Gabrijel pogotkom u 54. minutu.

Arsenal je ostvario treću uzastopnu pobedu, ukupno 20. u ligi i sa 63 boda popeo se na četvrto mesto na tabeli, poslednje koje vodi u Ligu šampiona. Totenhem na petom mestu ima dva boda manje, a trećeplasirani Čelsi ima 66 bodova.

Vest Hem je sedmi na tabeli sa 52 boda, tri manje od šestoplasiranog Mančester junajteda, tri kola pre kraja prvenstva.

Ranije danas Everton je pobedio Čelsi sa 1:0, a Totenhem je bio bolji od Lestera sa 3:1.