Arsenal pobedio Votford, remiji u dve utakmice u Premijer ligi

arsenal, votford, premijer liga, fudbal

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas na svom terenu u Londonu Votford sa 1:0, u utakmici 11. kola Premijer lige.

Jedini gol postigao je Emil Smit Rou u 56. minutu.

Fudbaler Arsenala Bukajo Saka zatresao je mrežu u sedmom minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije gol poništen zbog ofsajda.

Arsenal je u 36. minutu imao priliku da povede, ali je golman Votforda Ben Foster odbranio jedanaesterac Pjeru Emeriku Obamejangu.

Arsenal je ostvario treću uzastopnu pobedu, ukupno šestu u ligi i popeo se na peto mesto na tabeli sa 20 bodova. Votford je pretrpeo sedmi poraz i zauzima 17. mesto sa 10 bodova.

Fudbaleri Lidsa odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Lestera.

Domaći su poveli golom Rafinje u 26. minutu, a dva minuta kasnije izjednačio je Harvi Barns. Fudbaler Lestera Ademola Lukman postigao je gol u 67. minutu, koji je poništen zbog ofsajda.

Lester je 12. na tabeli sa 15. bodova, a Lids je 15. sa četiri boda manje.

Everton i Totenhem odigrali su nerešeno 0:0, a kasnije igraju Vest Hem – Liverpul.