Barselona ubedljivo pobedila Real u el klasiku

barselona, real, el klasiko, fudbal

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na gostujućem terenu u velikom derbiju španskog prvenstva Real Madrid sa 4:0, u utakmici 29. kola.

Dvostruki strelac bio je Pjer Emerik Obamejang, koji je golove postigao u 29. i 53. minutu. On je ove sezone iz Arsenala prešao u Barselonu, devet puta je bio starter i postigao je 10 pogodaka.

Golove na „Santjago Bernabeu“ večeras su postigli još Ronald Arauho u 38. minutu i Feran Tores u 47.

Barselona je od početka bila bolja od Reala, koji je igrao bez najboljeg strelca Karima Benzeme zbog povrede.

Gosti su mogli i ubedljivije da pobede da su precizniji bili Obamejang, Tores i Osman Debele, ali je i u nekoliko navrata svog gol dobro odbranio Tibo Kurtoa.

Real je pretrpeo treći poraz u ligi, ali je i dalje prvi na tabeli sa 66 bodova, devet više od drugoplasirane Sevilje.

Barselona ima 15 pobeda i 54 boda na trećem mestu na tabeli, uz utakmicu manje od Reala i Sevilje.