Bez golova u meču Hrvatske i Maroka na SP

hrvatska, maroko, svetsko prvenstvo, fudbal

Fudbaleri Hrvatske i Maroka odigrali su danas nerešeno 0:0, u utakmici prvog kola Grupe F na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Utakmica je odigrana na stadionu Al Bajt, a najbolje prilike u prvom delu meča imala je Hrvatska. U 17. minutu je iz daljine pokušao Ivan Perišić, a lopta odlazi iznad prečke.

Hrvatska je u prvom minutu nadoknade bila najbliža golu, kada je loptu u šesnaesterac ubacio Borna Sosa, a udarac Nikole Vlašića brani golman Jasin Bono.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena sa ivice kaznenog prostora je šutirao hrvatski kapiten Luka Modrić, ali lopta odlazi preko gola.

Maroko je bio konkretniji u drugom delu utakmice, a prvu šansu imali su u 51. minutu, kada je do odbijene lopte došao Nusair Mazrauji, čiji udarac glavom iz blizine brani Dominik Livaković.

Novu priliku afrička selekcija je imala u 65. minutu, kada je sa tridesetak metara šutirao Ašraf Hakimi, ali i ovaj udarac brani Livaković.

U nastavku nije bilo velikih uzbudjenja i rezultat je ostao nepromenjen.

Večeras od 20.00 u okviru ove grupe igraju selekcije Belgije i Kanade.