Crvena zvezda pobedom nad Čukaričkim počela prolećni deo zezone

fudbal, fk crvena zvezda, fk cukaricki, superliga srbije, fudbal

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu Čukarički sa 3:0, u 22. kolu Super lige Srbije.

Strelci za Zvezdu bili su Milan Pavkov u 16, Ohi Omojiužanf 76. i Aleksandar Dragović i 79. minutu.

Zvezda je povela posle brze akcije. Mirko Ivanić je poslao loptu do Milana Rodića, koji je prosledio u sredinu kaznenog prostora gde ju je dočekao Pavkov i zatresao merežu Čukaričkog.

Čukarički je mogao da stigne do izjednačenja u 24. minutu, ali je Bojan Roganović iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Od 69. minuta Čukarički je igrao sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Uroš Drezgić.

Zvezda je brzo iskoristila brojčanu prednost na terenu. Ponovo je Ivanić lepo prošao, poslao loptu u šesnaesterac, Rišario Živković ju je samo skrenuo na drugu stativu gde se našao Ohi i postigao svoj prvi gol u dresu Zvezde.

Konačan rezultat postavio je Dragović, nakon dobrog centaršuta Kataia on je sa pet metara polao loptu iza ledja golmana Čukaričkog.

Zvezda je druga na tabeli sa 57 osvojenih bodova, pet manje od prvoplasiranog Partizana. Čukarički je na trećem mestu sa 38 poena.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati Proleteru, dok će Čukarički dočekati Mladost.