Devet golova u derbiju Mančestera, Siti ubedljiv protiv Junajteda

mancester, siti, junajted

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na svom terenu ekipu Mančester junajteda sa 6:3, u utakmici devetog kola Premijer lige.

Siti je u gradskom derbiju poveo golom Fila Fodena u osmom minutu, Erling Haland je golovima u 34. i 37. minutu povećao rezultat, a svoj drugi pogodak Foden postiže u 44. minutu.

Gol za Junajted postiže Antoni u 56. minutu, a sa golovima su zatim nastavili Haland i Foden. Norvežanin je bio strelac u 64, dok je Foden het-trik zabeležio u 73. minutu.

Do kraja rezultat je smanjio Entoni Marsijal golovima u 84. i prvom minutu nadoknade iz penala.

Siti je na drugom mestu Premijer lige sa 20 bodova, dok je Junajted šesti sa osam bodova manje.

U narednom kolu Siti dočekuje Sautempton, a Junajted gostuje Evertonu.