Fudbaleri Partizana igraju protiv AEK-a iz Larnake u kvalifikacijama za LE

aek, partizan, liga evrope

Fudbaleri Partizana igraće u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evropa protiv AEK-a iz Larnake, koji je posle izvodjenja jedanaesteraca eliminisan iz drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

AEK je na svom terenu na Kipru izgubio od Mitjilanda posle jedanaesteraca sa 4:3, nakon što je posle regularnog dela utakmice i produžetaka bilo 1:1.

Istim rezultatom 1:1 završena je i prva utakmica pre sedam dana u Danskoj.

AEK je poveo u devetom minutu golom Viktora Olatundžija, a tri minuta kasnije izjednačio je Henrik Dalsgard.

Kiparska ekipa promašila je penale u prvoj i petoj seriji, a danska ekipa bila je neprecizna u poslednjoj seriji, pa će nastaviti takmičenje u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Partizan će prvu utakmicu trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evropa igrati na Kipru, u četvrtak 4. avgusta od 17.30, a revanš je sedam dana kasnije u Beogradu.