Fudbaleri Partizana prvi finalisti Kupa Srbije

fudbal, partizan, vojvodina, kup srbije

Fudbaleri Partizana plasirali su se danas u finale Kupa Srbije, pošto su na svom terenu pobedili Vojvodinu sa 2:1.

Strelci za crno-bele bili su Rikardo Gomeš u četvrtom i Kvinsi Menig u 43. minutu, dok je jedini gol za gostujući tim postigao Dejan Zukić u 52. minutu.

Vodećem golu Partizana prethodio je odličan prodor Lazara Markovića, koji je uputio asistenciju ka Gomešu.

Gomeš je tako postigao 35. gol u sezoni i time je izjednačio klupski rekord, koji je do sada držao Mateja Kežman.

Domaći tim je nastavio sa napadima, u osmom minutu Menig je asistirao ka Markoviću. Kapiten Partizana je izašao sam pred golmana Emila Rockova, ali je čuvar mreže Vojvodine bio siguran.

Usledilo je još nekoliko prilika za Partizan, a najozbiljniju imao je Bibars Natho u 25. minutu. Veliku grešku napravio je Rackov, koji je dodao loptu do izraelskog fudbalera, ali je Natho šutirao pored gola.

Promene rezultata nije bilo sve do 43. minuta, kada je šut sa ivice šesnaesterca u suprotan ugao uputio Menig.

Novosadski tim je jedini gol postigao u 52. minutu posle kontre. Asistenciju ka Zukiću upisao je Veljko Simić.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa su fudbaleri Partizana postali prvi finalisti Kupa Srbije.

U drugom polufinalu kasnije danas sastaju se Crvena zvezda i Novi Pazar.

Finale Kupa Srbije igra se 26. maja, a mesto održavanja biće poznato naknadno.