Fudbaleri Reala pobedili Rajo Valjekano

real madrid, rajo valjekano, fudbal

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na svom terenu Rajo Valjekano sa 2:1, u utakmici 36. kola španskog prvenstva.

Real je poveo u 31. minutu golom Karima Benzeme, a izjednačio je Raul de Tomas u 84. minutu. Pobedu domaćima doneo je Rodrigo u 89. minutu.

Fudbaleri Reala i njihovi saigrači sa rezervne klupe, izašli su na teren uoči utakmice obučeni u dresove sa brojem 20, koji nosi njihov saigrač Vinisijus Žunior u znak podrške posle brojnih uvreda na rasnoj osnovi koje je u poslednje vreme dobijao.

Brazilac nije igrao, a uoči utakmice izašao je da pozdravi navijače i saigrače. On je utakmicu gledao iz svečane lože zajedno sa predsednikom kluba Florentinom Peresom.

U 20. minutu navijači su aplaudirali i uzvikivali Vinisijusovo ime, a 22-godišnji Brazilac je ustao i pozdravio ih.

Ispred stadiona „Santjago Bernabeu“, mnogi navijači ostavljali su poruke protiv rasizma i podrške za Vinisijusa. Na tribini iza gola razvijen je transparent „Svi smo mi Vinisijus. Dosta“.

Real je večeras ostvario 23. pobedu u ligi i drugi je na tabeli sa 74 boda, 11 manje od novog šampiona Barselone.

Rajo Valjekano je posle 14. poraza 11. na tabeli sa 46 bodova.

U ostalim utakmicama Elče je na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 protiv Sevilje, a Viljareal je kao domaćin pobedio Kadis sa 2:0.