Fudbaleri TSC-a pobedili Vojvodinu u Novom Sadu

superliga, tsc, vojvodina

Fudbalerima TSC-a stadion "Karađorđe" i dalje je talično mesto na kojem ne znaju za poraz u duelima sa Vojvodinom. Ekipa iz Bačke Topole nastavila je sjajan ovosezonski niz, pošto je slavila protiv Novosađana sa 2:1, posle odličnog prvog poluvremena.

Nekoliko hiljada navijača u Novom Sadu videlo je dinamičan fudbal u prvih 45 minuta, sa mnogo konkretnih akcija. Simić i Đakovac nisu bili precizni u izglednim prilikama, a Vojvodinu je u vođstvo doveo Nikola Čumić koji je u 28-om minutu sjajno istrčao kontru i iskoristio dodavanje Nemanje Nikolića.

No, gostima su trebala samo 4 minuta da izjednače rezultat. Luka Ilić je sjajno reagovao posle lopte sa svoje polovine. TSC je nastavio da traži pukotine u odbrani Vojvodine i u samom finišu prvog poluvremena, ponovo je Ilić bio na pravom mestu, posle smušene reakcije domaćih defanzivaca za potpuni preokret.

U drugom poluvremenu, potpuno drugačija slika na terenu. Vojvodina je imala jalovu terensku inicijativu, ali bez prave energije i ideje kako da ozbiljnije ugrozi TSC. Topolčani su se displinovano branili, ali bez veće želje da iz kontre dođu do trećeg gola. Na isteku 95. minuta na semaforu je ostalo 1:2, a domaći su zaslužili salve zvižduka sa tribina stadiona "Karađorđe".

Vojvodina je posle 14.kola super lige i dalje u sredini tabele sa 22 boda, dok je TSC zadržao visoko drugo mesto, sa 29 bodova, uz odličan raspored u nastavku polusezone. U narednom kolu, Novosađani gostuju u Novom Pazaru, dok u Bačku Topolu dolazi ekipa Voždovca.