Fudbalerke Engleske u finalu Evropskog prvenstva

fudbalerke, engleska, evropsko prvenstvo

Ženska fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u finale Evropskog prvenstva, pošto je u polufinalu u Šefildu pobedila Švedsku sa 4:0.

Domaćin turnira poveo je u 34. minutu golom Betani Mid, koja je u 48. minutu asistirala Lusi Bronz kod drugog gola.

Treći gol, koji će biti kandidat za najlepši na turniru, postigla je Alesija Ruso u 68. minutu, 11 minuta pošto je ušla u igru. Njen šut prvo je odbranila Hedvig Lindal, lopta je ponovo došla do Ruso koja je petom zahvatila loptu i poslala je kroz noge švedske golmanke.

Konačan rezultat postavila je Frančeska Kirbi golom u 76. minutu, na dodavanje Mid.

Engleska se tako plasirala u finale velikog takmičenja prvi put posle 2009. godine.

To je treći plasman Engleske u finale Evropskog prvenstva, posle poraza od Švedske 1984. i Nemačke 2009. godine.

Engleska će u finalu igrati protiv pobednika duela Nemačke i Francuske, 31. jula na londonskom Vembliju.