Grupa H: Pari Sen Žermen bolji od Makabija, Benfika pobedila Juventus

liga sampiona, psg, makabi, benfika, juventus

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su večeras u Haifi domaći Makabi sa 3:1, u utakmici drugog kola Grupe H u Ligi šampiona.

Makabi je poveo u 24. minutu golom Tjarona Čerija, koji je dobro reagovao posle dobrog centaršuta Doleva Haziza na peterac.

Pariska ekipa izjednačila je golom Lionela Mesija u 37. minutu, nakon što mu je asistirao Kilijan Mbape. Mbape je postigao drugi gol u 69. minutu, na dodavanje Mesija, a konačan rezultat postavio je Nejmar pogotkom u 88. minutu kada ga je uposlio Marko Verati.

U drugoj utakmici u toj grupi Benfika je u Torinu pobedila Juventus sa 2:1.

Crno-beli su poveli već u četvrtom minutu pogotkom koji je postigao Arkadijuš Milik, a izjednačio je Žoao Mario iz jedanaesterca u 43. minutu. Benfika je pobedila golom Davida Neresa u 55. minutu.

Posle dva kola Pari Sen Žermen i Benfika imaju po šest bodova, a Juventus i Makabi su bez bodova.

U trećem kolu 5. oktobra, Benfika će dočekati Pari Sen Žermen, a Juventus će u Torinu igrati protiv Makabija.