Japan pobedio Nemačku na SP

japan, nemacka, fudbal, svetsko prvenstvo

Fudbaleri Japana pobedili su danas u Dohi selekciju Nemačke sa 2:1, u meču prvog kola Grupe E na Svetskom prvenstvu.

U devetom minutu Maeda je uspeo da zatrese mrežu Nemačke, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Prvu priliku na meču Nemačka je imala u 17. minutu. Kimih je izveo korner sa leve strane, a Ridiger je glavom šutirao pored gola.

Tri minuta kasnije, Kimih je oprobao udarac sa distance, ali je golman Japana dobro reagovao.

U 31. minutu, Kimih je proigrao Rauma, koji je odlično reagovao, predriblao golmana Japana Gondu, koji ga je nepropisano zaustavio i sudija Barton je dosudio penal.

Odgovornost je preuzeo Ilkaj Gundogan i sigurnim udarcem po sredini gola done prednost Nemačkoj.

Harvec je u četvrtom minutu sudijske nadoknade poluvremena postigao gol, ali nakon konsultovanja VAR tehnologije gol je poništen zbog ofsajda.

U 57. minutu u igru je u selekciji Japana ušao bivši fudbaler Partizana Takuma Asano, koji je prodorima i šutevima sa distance uneo dosta živosti u igru Japana.

Gundogan je u 60. minutu šutirao sa 10 metara, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

Nemačka je do drugog gola mogla da stigne u 71. minutu, ali je tri pokušaja Gnabrija u istom napadu zaustavio Gandu.

Japan je u 73. minutu imao dobru šansu za izjednačenje, Ito je šutirao sa devet metara ali je Nojer odlično reagovao.

Dva minuta kasnije Japan je ipak stigao do izjednačenja. Minamino je šutirao iskosa, Nojer je intervenisao, na odbijenu loptu je natrčao Doan i prosledio je u nebranjenu mrežu.

Japan je do potpunog preokreta stigao u 83. minutu golom Asana. On je utrčao u šesnaesterac i iskosa pogodio bliži ugao Nojera.

Do kraja susreta, Nemačka je imala inicijativu, ali nije uspela da stvori ozbiljniju šansu i stigne do izjednačenja.

U narednom kolu, Japan će 17. novembra igrati protiv Kostarike, dok će se Nemačka istog dana sastati sa Španijom.