Lajpcig bolji od Seltika za prvu pobedu u LŠ

lajpcig, seltik, liga sampiona

Fudbaleri Lajpciga pobedili su večeras na svom terenu ekipu Seltika sa 3:1, u utakmici trećeg kola kola Grupe F Lige šampiona.

Lajpcig je, posle dva poraza, upisao prvu pobedu u najjačem evropskom takmičenju i sada je treći na tabeli, dok je Seltik poslednji sa jednim osvojenim bodom.

Strelci za Lajpcig bili su Kristofer Nkunku u 27. i Andre Silva u 64. i 77. minutu, dok je gol za Seltik postigao Žota u 47. minutu.

Nkunku je u 18. minutu pogodio mrežu Seltika kada je lepo matirao golmana gostujućeg tima, ali je taj gol poništen zbog ofsajda. Francuz je, ipak, doveo Lajpcig u vodjstvo devet minuta kasnije posle asistencije Silve.

Nakon dva minuta igre u drugom poluvremenu, Žota je vratio Seltik u igru, ali je nemački tim vrlo brzo vratio prednost na svoju stranu.

Prvo je u 61. minutu poništen lep gol Davida Soboslaja sa ivice kaznenog prostora pošto je Silva, koji je uticao na igru, bio u ofsajdu, ali se Portugalac iskupio samo tri minuta kasnije pošto je pogodio za 2:1.

Isti igrač je potvrdio pobedu Lajpciga u 77. minutu.

U drugom meču ove druge večeras se sastaju Real Madrid i Šahtjor.