Lajpcig i Bajern u četvrtfinalu Kupa Nemačke

lajpcig, bajern, kup nemacke, fudbal

Branilac trofeja u Kupu Nemačke fudbaleri Lajpciga plasirali su se u četvrtfinale tog takmičenja, pošto su na svom terenu pobedili Hofenhajm sa 3:1.

Lajpcig je poveo u osmom minutu golom Emila Forsberga, a prednost je udvostručio Konrad Lajmer pogotkom u 41. minutu. Gostujuća ekipa smanjila je zaostatak golom Kaspera Dolberga u 77. minutu, a konačan rezultat postavio je Timo Verner u 84.

Lajpcig je prošle sezone osvojio Kup i to je bio prvi trofej kluba koji je osnovan 2009. godine.

U četvrtfinalu je i Bajern iz Minhena, koji je na gostujućem terenu pobedio Majnc sa 4:0.

Minhenski tim poveo je golom koji je Erik Maksim Čupo Moting postigao u 17. minutu, a drugi gol postigao je Džamal Musijala u 30. minutu. Strelac za Bajern potom je bio Leroj Sane u 44. minutu, a konačan rezultat postavio je Alfonso Dejvis u 84. minutu.

Domaća ekipa utakmicu je završila sa desetoricom, pošto je Aleksander Hak u 86. minutu dobio drugi žuti karton.