Mančester junajted u finalu Liga kupa

fudbal, mancester junajted, liga kupa

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u finale Liga kupa, pošto su na svom terenu u revanš utakmici polufinala pobedili Notingem Forest sa 2:0.

Junajted je ukupnim rezultatom 5:0 prošao u finale, nakon što je u prvom meču pobedio sa 3:0.

Mančesterski tim poveo je večeras na Old Trafordu u 73. minutu golom Antonija Marsijala, a tri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Fred. Kod oba gola asistirao je Markus Rašford.

Ekipa Erika ten Haga je ostvarila 12 uzastopnih pobeda na Old Trafordu.

Mančester junajted će u finalu Liga kupa igrati protiv Njukasla 26. februara na londonskom Vembliju.

Junajted nije osvojio trofej od 2017. godine kada je trijumfovao u Ligi Evropa.